Avengers - End Game Silinen Sahneleri ve Alternatif Senaryoları

Merhabalar dostlarım. Bu yazımda Avengers - End Game filminin silinen sahne ve alternatif senaryoları hakkında bir inceleme yazısı yazmak istedim.

Avengers - End Game Silinen Sahneleri ve Alternatif Senaryoları
Avengers - End Game Silinen Sahneleri ve Alternatif Senaryoları

Avengers End Game Silinen Sahneleri ve Alternatif Sonu.

Hepimiz biliyoruz ki. Bu evren başladığında küçücük bir çocuktuk. 2008 yılında "Iron Man" filmi ile Marvel Cinematic Universe'ye merhaba dedik. 10 yıllık süren bir ekip işinin ardından "Avengers - End Game" filmi ile rekorlara , hasılata doymayarak,bu evrene bir bakıma son verdiler. 
Her filmin bildiğiniz gibi alternatif senaryoları , silinen sahneleri mevcut. Ben de ilk inceleme yazımda "Avengers - End Game"nin silinen sahneleri ve alternatif sonuna değinmek istiyorum. 

Başrolünde her zamanki gibi "Robert Downey Jr , Chris Evans , Chris Hemsworth" gibi başrollerin olduğu, Avengers serisinin son filmi olan, ve yönetmen koltuğunda "Russo Kardeşler"in olduğu "Avengers - End Game" bildiğiniz gibi rekorları kırdı geçirdi. Filmi izleyen herkesin kafasında bir ton soru işaretleri oluştu. Bu silinen , alternatif sahneleri koysalardı bu film nasıl olurdu ? İncelemeye başlayalım.

1-) Iron Man'in Asgard'a gidip taşları alması;

Evet. Yanlış duymadınız. Normalde Russolar'ın ilk düşündüğü senaryo buymuş. Senaryoya geçecek olursak;
İlk "Avengers" filmindeki savaştan sonra,Thor Loki'yi Tesseract ile birlikte Asgard'a teslim etmişti ve Tesseract , Odin tarafından gizli tutuluyordu. Ve o olaylardan sonra da "Thor - The Dark World" filmindeki olaylar gerçekleşti, ve Jane'nin içinde Gerçeklik taşı mevcuttu. Ve böylelikle Tony, Stealth zırhı ile 2 tane sonsuzluk taşını filmin başında alacaktı. Bildiğiniz gibi Stealth zırhının özelliklerinden birisi de "Görünmezlik". Tony bu taşları görünmez olarak alıp yoluna gidecekken "Heimdall" onu görecekti ve "Iron Man vs Heimdall" sahnesi olacaktı.  

Bu senaryo olacakken, sonradan bu sahneden vazgeçip yerine "The Avengers (2012) filmindeki New York savaşını koymuşlar. Bu yönde devam etmelerinin sebebi ise "Daha fazla tatlılık olacağıymış" ki sinemada izlediğimde o sahne geldiğinde bir tatlı olmadım da değil yani ????
Bence Tony'nin Asgard'a gitmemesi iyi olmuş diyebilirim. Eğer ki böyle olsaydı Thor ve Rocket'in senaryoları farklı olurdu ve işler karışırdı diye düşünüyorum. Çünkü her olasılığı düşünmüşler bu filmde. 

2-) Living Tribunal Karakteri

Normalde son savaş sahnesinde "Living Tribunal" karakterini koyacaklarmış. Fakat daha sonra "Bu karakter nereden geldi len mQ" diye düşünenler çok olacağı için bu senaryodan vazgeçmişler. 
Living Tribunal karakterini merak edenler olursa, Gugıl Amca'dan arayabilirler :D

3-) Thor

Normalde Thor'u Thanostan intikam almak isteyen , deli dolu bir karakter olarak düşünmüşler. Olaylardan 5 sene sonra takımı toplayıp bir çözüm arayışında olup, bir nevi "Lider" vasfında göstereceklermiş. Fakat Thor'un "İnfinity War" filminde de bir nevi aynı şeyi yaptığını düşünerekten ve filme eğlence katmak için böyle bir şey yapmışlar. Buna tek diyeceğim şey "Disney Faktörü." Başka bir açıklaması yok yani. 

4-) Hulk 

Film için en büyük hayal kırıklığından bir tanesiydi. İlk filmlerde deli dolu olan "Hulk"u tek kelimeyle harcadılar. 
Normalde İnfinity War filminde Hulk'u "Profesör Hulk" yapacaklarmış. Fakat End Game filminde pek bir katkısı olmayacağını düşündükleri için "End Game" filminde yapmaya karar vermişler. Biz de boşu boşuna hayaller kuruyorduk. Hulk Thanostan intikam alır diye... Yukarıda da belirttiğim gibi "Disney Faktörü"

İlk inceleme yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar. :)

Tepkileriniz Nedir?

like
4
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0