En iyi 10 Iron Man Zırhı!

Herkese merhabalar dostlarım. Bu yazımda en iyi 10 Iron Man zırhını ele almak istedim. Keyifli okumalar dilerim.

En iyi 10 Iron Man Zırhı!
En iyi 10 Iron Man Zırhı!

Evet bu inceleme yazımda "En iyi 10 Iron Man Zırhı"nı hem sinematik evren olarak, hem de çizgi roman olarak ele almak istedim. Öyleyse başlayalım :)

 

10- Mark XLIII: Stealth Suit (Gizlilik Suiti)

Gizlilik özelliği ile öne çıkan bu zırh, çizgi romanlarda Tony Stark'ın çok işine yaramıştır. Stark'ın yıllarca geliştirdiği gizlilik zırhları arasında ise en iyisidir.

 

9- Mark XIX: EXTREMIS Zırhı

Extremis isimli bir virüsü kendi hayatını kurtarmak için kullanan Tony Stark, bu virüs sayesinde zırhı ile nörolojik seviyede bağlantı kurmaya başlar. Bunun üzerine de bu zırhı oluşturur.

 

8- Mark XLI: BONES
Tony Stark'ın en güçlü zırhlarından biri olan Bones, gerektiği zaman diğer zırhlardan parça alarak güçlü silahlar oluşturabilme yeteneğine sahip.

 

7- MARK XXXVII: BLEEDING EDGE
Stark'ın dehasını kullanarak yarattığı bu zırh, binlerce mikroskopik robotların bir araya gelmesi ile oluşuyor. 

 

 

6- Mark VII 
Avengers filminin başında Mark VI'yı kullanan Tony Stark, aldığı darbelerden dolayı yeni zırhı Mark VII'e geçer. Bu zırhın dezavantajlarından birisi de motor gücü ile silah gücünü dengeleyememesi. Buna rağmen en güçlü zırhlarından birisidir.

 

5- Mark IX: EXCALIBUR
Iron Man zırhının efsanevi kılıç Excalibur ile birleşmesi sonucu ortaya çıkan güç, teknolojinin yanına büyüyü de ekleyerek muhteşem bir güce kavuşan Stark zırhıdır.

 

4- Mark XXII: THORBUSTER
Tony Stark'ın Avengers ile her zaman iyi anlaştığı söylenemez. Sinematik evrende olduğu gibi. Takım arkadaşları arasında yıldırım tanrısı bulunuyorsa bir de işler sıkıntıya girebilir. Her zaman hazırlıklı olmayı seven Stark da Thor'u karşısına alması gerekirse durdurabilmek için bu zırhı yapmıştır.

 

3- Mark XLIV: HULKBUSTER

Yukarıda Thorbuster'daki gibi hazırlıklı olmayı seven Stark, aynı şeyi Hulk için de düşünmüştür. Aynı şekilde Hulk'ta kontrolden çıkarsa? Diye düşünüp bu zırhı yapma kararı almıştır. Bu zırh sinematik evrende ise "Age Of Ultron" filminde gözükmüştür.

 

2- MARK 50

Tamamı nanotech (nanoteknoloji) olan bu zırh , en güçlü Iron Man zırhlarındandır. Stark'ın bu zırhını Infinity War filminde görebilirsiniz.

 

1- Mark LI: MODEL-PRIME
Marvel sinematik evreni'nde bu zırha en yakın olarak Endgame filmindeki zırhı gösterebiliriz. MARK LI Tony Stark'ın rakipsiz en güçlü zırhıdır. Şekil değiştirebilen bu zırh, zor zamanlarda istenilen biçimi alabilir ve çok büyük bir hasar verebilir.

 

 

Tepkileriniz Nedir?

like
26
dislike
0
love
9
funny
4
angry
1
sad
1
wow
2