Harry Potter Evreninin Gelmiş Geçmiş En Güçlü 10 Büyücüsü!

Harry Potter evreninin en güçlü 10 büyücüsünü listeledik.

Harry Potter Evreninin Gelmiş Geçmiş En Güçlü 10 Büyücüsü!

10. Severus Snape
İksir konusunda en iyi büyücülerden biridir. Harry'nin 6. sınıfta iksir dersinde Hermione'den bile başarılı olmasını sağlayan Melez Prens adlı kitabın sahibidir. İksir yeteneği dışında en iyi olduğu alan Karanlık Sanatlara Karşı Savunmadır. Sectumsempra adı verilen çok güçlü bir kara büyüyü bulmuştur. Çift taraflı ajan olarak çalışmıştır. Süpürgesiz uçabilir.

 

9. Minerva McGonagall
Kendisi bir Animagus'tur. Animagus'lar herhangi bir hayvana istediği zaman dönüşen bir büyücüdür. Biçim Değiştirme alanında en iyi büyücülerden biridir. Süpürgeyle uçma konusunda çok iyidir. Lord Voldemort öldükten sonra en güçlü büyücü olmuştur.

 

8. Gellert Grindelwald
Lord Voldemort'tan sonra en güçlü kara büyücüdür. En güçlü asa olan Mürver Asa'ya sahip olmuştur. Kendisi Büyücü Dünya'sının Hitler'i olarak adlandırılır. Albus Dumbledore ile tarihin en iyi düellosuna çıkmıştır. Genç yaşta bir sürü cadı ve büyücüyü öldürmüştür. Zihin okumada en güçlü büyücülerdendir. Aynı zamanda Görünmezlik Pelerini olmadan görünmez olabilir.

 

7. Lord Voldemort
Lord Voldemort tarihin en güçlü kara büyücüsüdür. Kendisi Salazar Slytherin'in soyundan geldiği için yılanlarla konuşabilir. Birinin zihnine girme konusunda çok güçlüdür. Hortkuluk denen büyü sayesinde ruhunu 7 parçaya bölmüş ve bir nesneye veya yaşayan bir canlıya ruhunu aktarmıştır. Voldemort, ordusunda sadece büyücülere değil, ruh emiciler, dev örümcekler, devler gibi yaratıklara da yer vermiştir. Annesi onu doğurduğunda aşk iksiri etkisinde olduğu için, ömrü boyunca sevgi nedir bilmeyen bir adam olarak yaşamıştır. Albus Dumbledore öldükten sonra en güçlü büyücü olmuştur.

 

6. Albus Dumbledore
Kendi zamanının en güçlü büyücüsüdür. En güçlü karanlık büyücü Lord Voldemort'un en çok korktuğu kişidir. Dünya'nın en güçlü asasına sahip olan Gellert Grindelwald'ı tek başına bir düelloda yenmeyi başarmıştır. Ardından Merlin Nişanı adı verilen en güçlü büyücüye verilen ödülü almıştır. Dumbledore asasız büyü yapabilen nadir büyücülerdendir. Voldemort'un aşamadığı Karşı Buharlaşma Büyüsü'nü yapabilecek kadar güçlüdür.

 

5. Helga Hufflepuff
Zamanının en güçlü 4 büyücüsünden biridir. Hogwart'sın 4 kurucusundan biridir. Helga, yeni büyülü bitkiler geliştirirken onlarla yeni iksirler keşfetmiştir. Biçim değiştirmeyi sağlayan Çok Özlü İksir'in mucididir. Tarihin en iyi Bitki bilimcisidir.

 

4. Godric Gryffindor
Zamanının en güçlü 4 büyücüsünden biridir. Hogwarts'ın 4 kurucusundan biridir. Gryffindor, büyü yerine Muggle silahlarına daha çok meraklıdır. Büyü yapmaya başladığında Biçim Değiştirmeyle ilgilenmiştir. Savaşırken genç yaşta ölmüştür.

 

3. Rowena Ravenclaw
Zamanının en güçlü 4 büyücüsünden biridir. Hogwarts'ın 4 kurucusundan biridir. Rowena, kendi kendine büyü öğrenmeye başlamış ve daha 8 yaşındayken yeni büyüler keşfetmiştir. Salazar Slytherin'in öldüren ve lanetleyen büyülerine karşın o büyülere karşı koyacak büyüler geliştirmiştir. Belki de bu yüzden Gryffindor'dan daha güçlüdür.

 

2. Salazar Slytherin
Zamanının en güçlü 4 büyücüsünden biridir. Hogwarts'ın 4 kurucusundan biridir. Dünya üzerinde bilinen ilk Çatalağızdır (yılanlarla konuşabilme). Öldüren ve lanetleyen büyüler keşfetmiştir. Avada Kedavra olarak adlandırılan ve karşısındakini anında öldüren büyüyü keşfetmiştir.

 

1. Merlin
Gelmiş geçmiş en güçlü büyücüdür. Tılsım konusunda uzmandır. Salazar Slytherin tarafından bizzat eğitilmiştir. Silahsız Bırakma Büyüsü olan Expelliarmus'u keşfettiği rivayet edilir.

Tepkileriniz Nedir?

like
4
dislike
5
love
2
funny
0
angry
3
sad
1
wow
3