IMDb Puanına Göre En İyi 10 Dizi

IMDb kullanıcılarının vermiş olduğu puanlara göre en iyi 10 diziyi listeledik!

IMDb Puanına Göre En İyi 10 Dizi

1) Chernobyl

Listemizin ilk sırasında son zamanlarda popüler olan ve konusuyla izleyicileri çeken mini dizi ''Chernobyl'' var. Craig Mazin tarafından yazılıp, Johan Renck tarafından yönetilen dizi 5 bölümden oluşmaktadır. Çernobil'de yaşanan patlamadan sonraki bir grup insanın zararlı parçacıkların Avrupa'ya yayılmasını önlemesini konu alıyor.

IMDb Puanı: 9,7 

 

2) Planet Earth II

Planet Earth 2, BBC tarafından 2006 yılında yayınlanan Planet Earth 1'in devamı niteliğindedir. 2016 yılında üretilen ingiliz belgeselidir. David Attenborough sunmaktadır. Dizi toplam 6 bölüm yayınlanmıştır.

IMDb Puanı: 9,5

 

3) Kardeşler Takımı 

Kardeşler takımı ünlü tarihçi Stephen Ambrose tarafından yazılmıştır. 2. Dünya Savaşını anlatan 10 bölümlük dizinin ilk bölümü 9 Eylül 2001'de yayınlanmıştır.

IMDb Puanı: 9,4

 

4) Planet Earth 

Planet Earth, BBC yapımlı belgeseldir. 2006 yılında yayınlanmıştır ve toplam 11 bölümden oluşmaktadır. Diziyi David Attenborough seslendirmiştir.

IMDb Puanı: 9,4

 

5) Breaking Bad

Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından tasarlanmıştır. Amerikan Drama dizisidir ve ilk bölümü 20 Ocak 2008'de yayınlanmaya başlamıştır. Seth Rogen ve Evan Goldberg yönetmiştir. Dizinin başrolünde ise defalarca ödül almış ünlü isim Bryan Cranston yer almaktadır. Dünya'da en çok izlenen diziler arasına girmeyi başarmıştır.

IMDb Puanı: 9,4

 

6) Game Of Thrones

Game Of Thrones, David Benioff ile D. B. Weiss tarafından üretilmiştir. Dizi HBO kanalında yayınlanmaktadır. 17 Nisan 2011 tarihinde ilk bölümü yayınlanmıştır. 

IMDb Puanı: 9,4

 

7) The Wire

The Wire, Maryland'de geçen drama dizisidir. HBO kanalında yayınlanan dizinin yazarı David Simon'dır. İlk bölümü 2 Haziran 2002'de yayınlanmıştır ve toplam 60 bölüm sürmüştür.

IMDb Puanı: 9,3

 

8) Our Planet 

Netflix için hazırlanan bir doğa dizisidir. Daha önce Planet Earth ve Blue Planet'i yönetmiş Spartair Fothergill ve Keith Scholey tarafından oluşturulmuştur. Toplam 8 bölümden oluşmuştur.

IMDb Puanı: 9,3

 

9) Cosmos

Cosmos: Bir Uzay Serüveni,  Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter  tarafından yazılmıştır. Bu dizi bilim adamlarının çalışmalarını anlatmaktadır. Anlatımında sürekli olarak uzay ve kozmoztan örnekler vermektedir.

IMDb Puanı: 9,2

 

10) Blue Planet II

BBC tarafından yayınlanan bu dizi deniz yaşamını konu almaktadır. David Attenborough tarafından anlatılıp aynı zamanda sunulmuştur. 29 Ekim 2017 ilk bölümü yayınlanmıştır ve dizi 8 bölümden oluşmaktadır.

IMDb Puanı: 9,2

Tepkileriniz Nedir?

like
4
dislike
0
love
2
funny
1
angry
0
sad
0
wow
1