Hoşçakal Jessica

Jessica Jones'un 3. Sezonunun Spoilersız İncelemesi

Hoşçakal Jessica
Hoşçakal Jessica
Hoşçakal Jessica

ÖNCE KISACA KONUYA BAKALIM!

dizivefilmler.net'e tekrar hoş geldiniz dostlarım. Jessica Jones'un 3. sezonu 14 Haziran'da Netflix'te yayınlandı. Bu sezonda gene ilk iki sezonda olduğu düşük bir tempoyla dedektifçilik oynamaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz sezonun sonunda bazı yetenekler kazandığını gördüğümüz Trish Walker ile yeni dostumuz Mind-Wave bu sezon izlediğimiz karakterler oluyor. Sezonun kötü adamı ise Gregory Sallinger. Belki siz onu Foolkiller olarak tanıyabilirsiniz.

 

PEKİ NELERİ BEĞENMEDİM?

Maalesef ilk iki sezon olduğu gibi gene tempo olarak yavaş buldum. Elde ki malzeme ile daha tempolu bir dizi çıkabilecekken senaryo daha ağır tercih edilmiş. Bütçeden tasarruf etmek için izlenen basit bir yöntem olabilir bu ama açıkçası ben sevmedim.

Özellikle Netflix'in başını çektiği eşcinsel karakter akımına Jessica Jones'da katılmış. Jeri Hogarth ve cinsel tercihini zaten ilk sezondan beri biliyorduk ancak bu sezon yeni öğrendiğimiz bir karakter bana fazlasıyla zorlama geldi. Karşı veya düşman değilim ama abartılmaya ve zorlama ilişkiler görmeye başladık diyebilirim.

Son olaraksa Netflix-Marvel birlikteliğinin son dizisi olan Jessica Jones'un finalini daha farklı beklerdim. Yarım kalan Luke Cage ve Daredevil kullanılarak evrende yer alan tüm diziler için ideal bir son yazılabilirdi. Belki de bu diziler Disney+'da devam edecektir. Bilemiyorum..

 

SEZONUN İYİ YANLARI!

Jessica Jones'un temposu yavaş olabilir ama bunu kaliteli sinematografisi, diyalogları ve ince göndermeleriyle kapatıyor diyebilirim. İlk bölümden bu yana karakter gelişimlerini izlediğimiz Malcolm Ducasse, Jeri Hogarth gibi karakterlerin finalde de bu çizgilerini bozmamaları beni rahatlatan detaylardan biriydi. Zaten Game of Thrones sonrası bunu kaldıramayabilirdim... Neyse. Krysten Ritter, Jeremy Bobb ve Marie-Anne Coss gibi isimlerin oyunculukları da oldukça iyiydi. "Kim kötüydü?" diye sorarsanız isim veremem sanırım zaten. 

 

İZLEMELİ MİSİNİZ?

İzleyici olarak aradığınız Daredevil gibi aksiyonsa size göre bir dizi değil ancak Peaky Blinders tarzı ağır dizileri seviyorsanız, Jessica Jones tam size göre. Şimdiden iyi seyirler!

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0