Marvel Hakkında Bilinmeyenler

Marvel, İngilizce bir kelime olmakla birlikte mucize, mucizeler dünyası gibi anlamlara gelmektedir. Bununla birlikte Marvel kahramanları ABD yapımlarında oldukça fazladır.

Marvel Hakkında Bilinmeyenler
Marvel Hakkında Bilinmeyenler

Örümcek Adam, Black Widow, Scarlet Wicth, Gamora, İron Man, Thor, Captain America, Hulk, Doctor Strange, Ant-Man, Vision, Loki, Thanos, Ultron, Gager, Bonus gibi isimler Marvel dünyasının kahramanlarıdır. 
Ancak tüm bu kahramanların doğuşu genel olarak çizgi roman karakterleridir. Birçoğu çizgi romanken oldukça rağbet gören karakterler olduğu için ABD’deki film sektörünün gelişmesiyle birlikte filmleri olan karakterlerdir. Ancak her bir karakterin ekran önünde görünenin dışında bilinmeyen birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Bu özellikle çizgi romanlarında daha belirginken kahramanlar film karakterine dönüştükçe daha az belirgin olmaya başlamıştır. 

En Çok 3D Efekt Kullanılan Marvel Filmi Hangisidir?

Marvel filmleri 3D çalışmalarının Hollywood sektörüne girmesi ile birlikte çok daha cazip ve izlenilir olmuştur. Bu bağlamda kullanılan teknoloji ne kadar ileri bir görsele sahipse filmin seneryosu o kadar etkili bir şekilde izleyiciye yansımaktadır. Bu bağlamda 3D efektlerinin n çok ve en etkili şekilde kullanıldığı marvel filmi Age of Ultron filmidir. Bu filmde ortalama olarak üç binden fazla 3D efekt kullanılmıştır. Bu sebeple Age of Ultron filmi üzerinde en çok çalışılan ve hazırlanma süresi en uzun süren marvel filmidir. 
Age of Ultron filminin görsel efektlerinin bu kadar etkili olabilmesi için son teknoloji 3D efektlerinin hazırlanması, en iyi uzmanların kullanılması filmin sadece bu görsel efektleri için iki yüz elli milyon dolar harcanmasına neden olmuştur. 

Gerçek Dizi Karakterinden Marvel Karakterine Dönüşen Kişi Kimdir?

ABD yapımı birçok dizi serisi özellikle cinayet dizileri oldukça ilgi gören diziler olmaktadır. Bu aşamada dizileri cazip kılan genellikle dizinin konusu değil dizide yer olan ana karakterdir. Bu bağlamda ABD de Dexter adında yayınlanan bir seri katil dizindeki baş karakter o kadar ilgi görmüştür ki karakterin özellikleri artık marvel karakterlerine dönüştürülmüştür. Böylece uzun bir süre drama ve seri katil dizisi olarak izlenen Dexter dizisi, sonrasında Dexter karakteri ile marvel karakterine dönüşmüştür.
Karakterin özellikle cinayeti işlerken ve sonrasındaki karakter farklılığı, cinayeti ilerken ardındaniz bırakmamak için yapmış olduğu zihinsel planlama bir karakter özelliğine dönüştürülmüş ve mucizevi özellikler yüklenmiştir.

Marvel’in Kötü Karakterlerinden Thanos’u Öldürmeyi Başarmış Yedi Marvel Karakterleri Kimlerdir?

Thanos’u öldüren ilk karakter çizgi roman serisinde yer alan Deadpool karakteridir. Bu bölümde Thanos’u öldüren Deadpool aynı zamanda da Evrenin koruyucusu ilan edilmektedir.
Thanos’u öldüren diğer bir karakter ise Thor’dur. Ancak bu aşamada takipçileri tarafından ölüm sahnesinin inandırıcı bulunmaması ya da basit bulunması yüzünden senaryo ikinci aşama da yenilenmiş ve aslında Thor’un Thanos’un klonlanmış halini öldürmüş olduğu ifade edilmiştir. 
Thanos’u öldürmeyi başaran bir diğer Marvel karakteri ise Sincap Kızdır. Ancak bu aşama sincap kız ‘kötü karakter avcısı’ olarak nitelendirilmektedir. Bu sebeplede hazırlanan seride Thanos, Sincap kız tarafından öldürülmektedir. Bu her ne kadar Thanor kötü karakterinin hayranlarının sinirlerini bozsa da çizilmiş bir sahte olarak yerini almıştır. 
Thanos’u öldürmeyi başaran bir diğer karakter ise onu üvey kızı Nebula’dır. Babasından birçok işkence gören karakter babasının zafer sarhoşluğunda onu öldürmeyi başarmıştır.
Son olarak Thanos'u öldürmeyi başaran karakterler ise Adam Warlock, dr. Doom ve Drax’dır. Adam Warlock Thanos’u ruh taşına hapsetmeyi başarırken, Dr. Doom ise Thanos’un iskeletini vücudundan ayırıyor. Drax ise Thanos’un kalbini sökerek onu ölüme mahkum etmektedir.

Tepkileriniz Nedir?

like
4
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1