Mount And Blade Bannerlord Duyuruldu

Geçen hafta duyurulan Bannerlord ile ilgili bilgiler

Mount And Blade Bannerlord Duyuruldu

Uzun uzun bir bekleyişin ardından 7 yıldır geliştirilen Mount and Blade Bannerlord a Nihayet kavuşuyoruz. Geçtiğimiz hafta Taleworlds yayınladığı bir video ile Bannerlord u resmi olarak duyurdu. Yayınlanan videoya göre oyun 2020 senesinin mart ayında çıkacak. Oyunun kapalı Beta için olan kayıtları geçtiğimiz hafta başladı. Peki yaklaşık 7 yıldır geliştirilen bu oyunda bizi ne gibi yenilikler bekliyor gelin hep birlikte bakalım.

Grafikler:
Oyunun yayınlanan oynanış videolarına bakarsak grafiklerin bir hayli geliştiğini görüyoruz her yayınlanan oynanış videosunda grafikler daha da geliştiriliyor. Eski Mount and Blade oyunları ile karşılaştırırsak grafik geliştirmeleri devrim niteliğinde. Oyun 7 yıldır geliştirildiği için oyun motoru da buna paralel olarak her yıl gelişiyor, bu da grafiklerin gelişmesini etkiliyor. Yeni gelen ışıklandırma ve gölgelendirme sistemleri de grafikleri bir hayli geliştiriyor. Gölgelendirme sistemi sayesinde oyunun içindeki günleri tam anlamı ile yaşıyoruz örneğin günün saatlerine göre gölgeler yer değiştiriyor.  Işıklandırma sistemi ise oyuna oldukça canlılık katıyor yayınlanan videoları izlerseniz bunu rahatlıkla fark edebilirsiniz. Geliştirilen bir diğer şey ise şehirler, önceki oyunlarda şehirlerin çoğu birbiriyle aynıydı bu oyunda ise her şehir kendine özgü, her şehrin kendine has bir mimari yapısı özellikleri olacak yayınlanan videolarda bu da oldukça göze çarpan bir yenilik. 
Mevsimler:
Mevsimler oyundaki en büyük yeniliklerden bir tanesi artık her ülke kendi coğrafi koşullarına göre mevsimler yaşayacak mesela çoğunluk olarak çöl olan ülkelerde kurak bir İlkim göreceğiz soğuk ülkelerde ise kış aylarında kar yağacak yani kış geldiğinde bir ülke normal sıcaklıkta olurken diğer bir ülke yoğun kar yağışı altında ve karlı olacak mevsim özelliği oyunun gidişatını da bir hayli etkileyecek mesela soğuk ülkelerde yetişen şeyler sıcak ülkelerde yetişmeyecek
Efektler:
Oyuna gelen yenilikler ile birlikte kan efektleri zırh efektleri hareket efektleri de değişecek. Yeni gelen kan efektleri ile artık savaş sırasında düşmanımızı yaralandığımızda kanlar her tarafa saçılacak yani üstümüze başımıza kalkanımıza atımıza rastgele kan gelebilecek. Artık üzerimize giydiğimiz zırhlarda ortama ve duruma göre hareket edecek. 
Kale Kuşatmaları:
Eski oyunlara göre kale kuşatmaları oldukça geliştirilmiş artık kale kuşatmaları ve savunmaları tamamen strateji üzerine odaklı olacak. Bir diğer şey ise kuşatma ve savunma sırasında kullanacağımız mancınık gibi aletleri artık kendimize inşa edeceğiz mesela kuşatan taraf mancınık yapmaya uğraşırken savunma bölümü o sırada hazırlanabilecek ayrıca yeni saldırı ve savunma aletleri de oyuna eklenecek. Bir diğer özellik ise artık kalelerin duvarları yakılabilecek yani artık yukarıdan girmemize gerek kalmayacak. 
Krallıklar:
Gelin şimdi de krallıklara bir göz atalım

Battania:

Tepelik bölgelerde kurulu olan bu krallık ok kullanımı ve okçuluk konusunda uzman olacak. 

Kuzait Hanlığı:

Orta Asya halklarından esinlenilen bu krallık atlı okçuluk konusunda uzman olacak. 

Sturgia:

Rusya'nın bulunduğu bölgeden esinlenilen bu krallık balta ve kılıç gibi silahlarda uzman olacak. 

Vlandia:

İngiltere bölgesinden esinlenilen bu krallık ağır süvari birliklerinden oluşacak. 

Aserai:

Arap kabilelerinden esinlenilen bu krallık piyade ve atlı askerlerden oluşacak

İmparatorluklar:

Kalradya topraklarında hüküm süren en büyük krallık İmparatorluk olacak. İmparatorluk, İmparator Arenicos tahtı bırakacak bir varisi olmadan öldüğü zaman, üç imparatorluğa bölünüyor.

Bu imparatorluklardan birincisi Kuzey İmparatorluğu. Kuzey İmparatorluğu aristokrat ve senatör Lucon tarafından yönetiliyor. Lucon, İmparatorluğun eskiden olduğu gibi tek bir vücutta toplanması gerektiğine inanıyor.

İkici imparatorluk ise Güney İmparatorluğu, Arenicos’un eşi Rhagaea tarafından yönetiliyor. Rhagaea, İmparatorluğun Arenicos kızı Ira tarafından yönetilmesi gerektiğini düşünüyor.

Üçe ayrılan İmparatorluğun son kolu ise Batı İmparatorluğu. Batı İmparatorluğu savaş kahramanı Garios tarafından yönetiliyor ve Garios, İmparatorluğun İmparator gazileri tarafından yönetilmesi gerektiğini savunuyor.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0